Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi

 

Gelişen teknoloji, büyüyen dünya pazarında ürün ya da markanın kapılarını globale açmayı sağlayan kurumsal tanıtım filmi çekimi, hazırlık, çekimin yapılması ve montaj aşamalarından oluşmaktadır. Kurumsal Tanıtım için nasıl bir video oluşturulması gerektiği, en kısa sürede izleyiciye marka ya da ürün hakkında detaylı bilgi verebilen kurumsal tanıtım filmi için öncelikle toplantı yapılması gerekir. Bu toplantıda hedefe dair detaylar ve firma hakkında detaylı bilgiler paylaşılmalıdır.

Öncelikle çekimi yapılması planlanan kurumsal tanıtım filmi çekimi için, hedeflenen pazar, yaş grubu, cinsiyet, demografik yapı gibi detayları araştırmak gereklidir. Bunun nedeni ise hedef kitlesi18-24 yaş gurubu olan bir ürün ile 50-65 yaş grubu olan bir ürün için hazırlanan tanıtım videosunda kullanılan fon müziğinden seslendirmeye, geçiş efektlerinden filmin akış hızına kadar bir çok farklılık olmasıdır. Ön hazırlık aşaması aynı zamanda kullanılması planlanan metin ve sloganlarında belirlendiği zamandır. Sloganların bu aşamadan belirlenmesi tanıtım filmi çekim planlarını da belirlemektedir. Tanıtım videosu bir ürün için hazırlanacaksa bu ürün ile ilgili detaylı bilgiler belirlenmelidir. Müşterinizin ürünü neden satın alması gerektiği, faydaları, tüketiciye sağladığı kolaylıklar, kalitesi, garanti koşulları gibi bilgiler film için akış planını oluşturmalıdır.

Kurumsal tanıtım filmi , bir marka için düşünülüyorsa burada üründen daha farklı bakılması gereklidir. Markanın ürettiği diğer ürünler, kaç yıldır faaliyette olduğu, hangi ülkelerde satıldığı gibi faktörler önemlidir. Ayrıca kurumsal tanıtım filmi çekilmesi planlanan markanın ürün kalitesi ve üretim alanları da videoya eklenmelidir.

kurumsal tanıtım filmi çekimi

Kurumsal Tanıtım Filmi Hazırlamak

 

Bu aşamada çekilmesi planlanan kurumsal tanıtım filmi için mekan seçimi, senaryo, cast, müzik ve konu üzerine çalışmalar başlar. Bu çalışmalar sonucunda kurumsal tanıtım filmi çekimi için firma ile birlikte senaryo ve film akışı belirlenmelidir. Bu aşamada timeline ve kullanılacak sahneler netleşmeye başlar. Müzik ve çekim yapılacak mekanlar önemlidir. Öyle ki makine üzerine kurumsal tanıtım film çekimi planlanan bir ürüne soft müzik kullanmak yanlış olur. Aynı zamanda doğru ışık ve mekan kurgusunun önemi filmin izleme süreleri açısından önemlidir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi ( Prodüksiyon)

 

Ön hazırlık aşamasında karar verilen metin ve sloganlara uygun olarak planlanan çekim günü öncesi tanıtım filmi çekimi için planlanan alanlarda temizlik ve düzen sağlanmalıdır. Kurumsal tanıtım videoları için ayrıca çekim alanlarının bazı alanlarında markayı gösteren logolar, kıyafetler ve ekipmanlar bulunmalıdır. Her ne kadar tanıtım videosu çekimi sırasında bu alanlar odak alanı olmasa da yine de 25. kare olarak duyduğumuz bilinç altına markanın yerleşmesinde büyük katkı sağlar. Aynı zamanda çekimlerde kişilerin temizlik ve kişisel bakımını yapmış olması gereklidir. Makine veya teçhizatın temiz olması önemlidir. İzleyiciye kirli ve dağınık bir görüntü hoş görünmeyecektir. Bu nedenle tanıtım filmi öncesi temizliğin mutlaka yapılması gereklidir.

tanıtım filmi çekimi

Kurgu Montaj (Post-production)

Tanıtım filmi çekimi tamamlandıktan sonra planlan akışa göre görüntülerin kesildiği, efekt ve renk işlemlerinin yapıldığı aşamadır. Film için en güzel sahne ve görüntülerin seçimi yapılmalıdır. Kurgu programları ile öncelikle seçilen müziğin senkronuna göre süreler belirlenir. Müzik senkronu kurumsal tanıtım filmine uygulandıktan sonra efekt ve renk düzenlemeye geçilir. Müziğe göre geçiş efektleri seçilir. Bu aşamada çok fazla efekt kullanarak izleyicinin filmi izlemekten kaçınmasını engellemek gereklidir. Filmin renk ve ışık düzenlemeleri son aşamada yapılır ve müşterinin beğenisine sunulur.

Kurumsal Tanıtım Filmi Fiyatları

Filmin oluşturulmasında fiyatı belirleyici faktörlerin en başında, hangi kalitede bir film oluşturulacağı gelmektedir. Ayrıca tanıtım videosunda kalite, bütçeye göre daha üst segment kamera ve ekipmanların kullanılmasının yanı sıra görüntü yönetmeni, kameraman, kısacası uzman personelin tecrübesi de değişmektedir. Ayrıca reklam filmleri için bazı tv kanallarının zorunlu tuttuğu ekipman listesi mevcuttur. Bu ekipmanların satın alma maliyetleri yüksek rakamlar olduğu için istenen kamera, filmin fiyatı açısından belirleyici olmaktadır.

Kurumsal tanıtım filmi çekimi için bizi arayın..

Kurumsal Tanıtım Filmi Örnekleri

Tarkan Konseri / İzmir

İzmir'in Kurtuluş Etkinlikleri Çekimi(Canlı Yayın)

Drone Stüdyo Showreel

Niyazoğlu Eğitim ve Rehabilitasyon Tanıtım Filmi

Van Makina Maktek Fuar Çekimi

Vakkorama Watersports Windsurf

Teknofest 2018

Sir Tekstil Kurumsal Tanıtım Filmi

Malatya Res Projesi

Güzide Restoran Tanıtım Filmi

Dekalb Etkinlik Çekimi

Biolab Kurumsal Tanıtım Filmi

Agra Yapı Tanıtım Filmi

Has Konyalı Restoran Tanıtım Filmi

Rudis Otel Tanıtım Videosu

Bms Metal Reklam Filmi Çekimi

Aydoğan Yağcı Bilim ve Sanat Merkezi

Asyay Makina Sanayi
Tanıtım Filmi

Royalmax İçecek Tanıtım Filmi

Oliveland Reklam Çekimi
Manisa

MBFK Enerji Tanıtım Filmi

Akuli Müzik Okulu Reklam Fimi

Urla Taş Villa

Artemis Arıtım Tanıtım Filmi

Ontur Otel Reklam Filmi

Tuz Gölü Belgesel Çekimi Kısa Kesit

Etibol Mantı Sokak Röportajı

Düğün Organizasyon Tanıtım Filmi

Perge Antik Kenti Kısa Kesit

Emlak Çekimleri

Çanakkale Köprüsü Kazım Çakım Çekimi