Kurgu Montaj

 

Reklam ve filmlerin belki de en önemli adımı kurgu montaj aşamasıdır. Gerek  profesyonel bir ekiple çalışarak çekilen videolarınız olsun, gerek sizlerin yaptığı çekimler olsun, profesyonel kurgu ekibinin elinde düzenlenmesi gerekmektedir. En iyi çekimlerinizi, anlarınızı işinde iyi olmayan, yenilikleri takip etmeyen bir kurgu montaj ekibi, yapılan işi hayal kırıklığına çevirebilir. Ne var ki, kurguda son derece başarılı, yenilikçi, sanatsal bakış açısına sahip bir uzman, hataları bularak, sıralamayı yerinde yaparak sizlere son derece başarılı biri video kurgusu sunabilir.

İyi bir kurgu montaj, farklı anlarda veya farklı yerlerde yapmış olduğunuz çekimlerinizi, sıralamayı senaryonuza ve sahnelerinize uygun bir şekilde yapan, hataları ayırt etmekte ve kurtarmakta başarılı bir ekip tarafından gerçekleştirilir. İster özel çekimlerinizde, ister iş sunumlarınızda ya da tanıtım videolarınızda fark etmez, her çekiminiz doğru bir montajı hak etmektedir. Bu yüzden profesyonel bir prodüksiyon şirketi ile çalışmanız faydalı olacaktır. Sizlere her türlü teknolojik detayla videonuzun kalitesini arttırarak onu güvenle kullanmanızı sağlayacaktır.

Doğru Ekip İle Kurgu Montaj

 

Ailenizle geçen güzel anlarınızın, iş yerinizde sunumunu gerçekleştireceğiniz bir projenin veya bir prodüksiyon firması tarafından çekiminin gerçekleştiği etkinliğinizin son aşaması kurgu montajdır. Doğru ekip ile kurgu işlemi, işinizde başarılı sunumlar yapmanızı, en özel anlarınızı yıllar sonra bile yeniden keyifle izlemenizi sağlamaktadır. Kurgu montaj zevkli ve bir o kadar da detay isteyen bir iştir. Titizlikle yaklaşılmalı, farklı bakış açıları her zaman göz önünde tutulmalıdır.

Doğru bir ekip ile farklı çekimlerinizi bile aynı senaryo içerisinde izleyeni memnun edecek şekilde bir araya getirebilirsiniz. Eksiksiz sıralama, karelerin doğru hesaplanması, kurgunun çeşidi, sahnelerin sürekliliği, doğru müzik ve renk tonlamaları iyi bir ekibin videonuz üzerinde çalışırken yapacaklarıdır.

kurgu montaj

Çekiminiz için gerekli senaryoyu ve fikirleri ortaya attınız, çekim işlemini gerçekleştirdiniz ve geriye her şeyin tamamlanması için işin en önemli kısmı olan kurgu kalıyor. Günlerce fikir yürüttüğünüz, heyecanlandığınız o anların elinize ulaşmadan önceki son anı olan kurgu montaj, alanında uzman bir ekip ile tam istediğiniz gibi olabilir. Kaliteden, müşteri memnuniyetinden, çalışma etiği ve titizlikten şaşmayan doğru bir ekip ile çalışmanız çekiminizi bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Kurgu Montaj Neden Önemli?

 

Ürün tanıtımınız, otel ya da hastane tanıtım videolarınız için, doğru kitlelere ulaşabilmesi adına videolarınızın geçtiği son aşama kurgu montajdır. İşinde uzman ekipler tarafından yapılması gereken bu işlem ile videonuz vermek istediğiniz mesajı doğru bir şekilde verecektir.

Her türlü tanıtım videonuz veya kişisel çekimleriniz, doğru bir akışa, sahne sıralamasına sahip olmak zorundadır. Doğru renkler, doğru bir müzik ile mesaj hedef kitleye iletilmelidir. Kurgu işlemi sırasında binlerce kare incelenir, çekim amacına göre doğru sıraya dizilir, yapılması gereken yazı ilaveleri eklenir, gerekli hatalar, kötü ışığa sahip kareler çıkarılır ve düzeltilir. Kurgu montaj, elinizdeki video için vazgeçilmez bir işlemdir. Emek verdiğiniz, heyecanla beklediğiniz o anlar ve görüntüler için kurgu aşamasını asla es geçmemelisiniz.

Kurgu Montaj Hizmeti Fiyatları

 

Her türlü videonuzun fikir, senaryo, çekim gibi aşamalarının geçmesi ile sıra en son ve belki de en önemli aşamaya gelmiştir, kurgu montaj aşaması. Videolarınızın, tanıtım çekimlerinizin veya özel an çekimlerinizin tam istediğiniz gibi olması, istenilen mesajı vermesi açısından bu aşama çok önemlidir. Her şeyden sonra sıra elbette fiyatlandırmaya geldiğinde, bu değerlendirmeyi etkileyen birkaç madde sıralanabilir.

Kurgu montaj işleminizi yapan ekibin profesyonelliği ve kaliteye, titiz bir çalışmaya verdiği önem elbette çok mühimdir. Ancak bunun dışında, videonuzun süresi, yapılan kırpma ve kesme işlemleri, vereceği etki açısından hızlandırma ve yavaşlatma işlemi, özel geçişler, efektler, eklenmesini istediğiniz yazı veya logolar, renk tonlamaları ya da dikkat çekici müzik eklenmesi ile belirlenecek olan fiyat belirlenmektedir.

Reklam çekimleri, işletme tanıtımları, ürün çekimleri ya da sizlerin çektiği her türlü video, farklı özelliklere, çekim kalitesine ve süreye sahiptir. Hepsinin vermek istediği mesaj, içerisinde bulunduğu senaryo farklıdır. Bu nedenle de yapılacak işlemler farklılık göstermektedir. Sizlere, tecrübeli ve işinde fark yaratan kurgu ekibimizle, en iyi hizmeti sunmaktayız. Videolarınızın editlenmesi, kurgu montajı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.